Як мати красиві та здорові губи в будь-яку пору року?

 

Пухкі, соковиті, гладкі губи з чітко окресленими контурами, які гармонійно поєднуються разом із іншими частинами обличчя приваблюють оточуючих. Щоб мати такі вуста, не завжди треба вдаватися до різних ін’єкцій та хірургічних втручань. Достатньо просто правильно підібрати догляд та макіяж.

 

Які фактори негативно впливають на здоров’я губ?

Погодні умови. Вітер, мороз, палюче сонце, різкі перепади температур на незахищених доглядовими засобами губах можуть викликати сухість, тріщини, лущення, ранки.

Нестача вітамінів. Особливо взимку та навесні дефіцит поживних речовин викликає на губах тріщини, лущення, блідість.

Нестача води в організмі. Сухість, тріщини також можуть вказувати на те, що людина вживає мало води.

Погані звички. Постійне облизування, покусування, куріння, не гігієнічний догляд за порожниною рота може викликати тріщини не тільки на площині губ, а й по їх краях. Куріння та звичка пити через трубочку додає губам зайвих зморшок, куріння в додачу змінює їх колір.

Відсутність догляду. Якщо людина не захищає шкіру губ від погодних умов або перед нанесенням декоративної косметики, вони втрачають природній колір та здоровий вигляд.

Декоративна косметика. Відомо, що будь-яка декоративна косметика негативно впливає на шкіру обличчя та губ. А якщо вона ще й неякісна, має у складі вазелін, парафін, мінеральні масла – тим паче. Всі ці компоненти утворюють тонку плівку на губах, не даючи шкірі дихати і вбирати ті корисні речовини які є у бальзамі чи блиску. Також є сумніви щодо гліцерину. Так, він має зволожуючі властивості, однак, ця речовина притягує вологу лише в умовах зволоженого повітря, а в сухому – навпаки починає забирати її. Якщо бальзам для губ має в складі камфору або ментол – будьте готові, що губи можуть стати пересушеними. З розумом треба користуватися й матовими помадами. Вони теж пересушують шкіру губ і роблять їх блідими, якщо ними користуватися на постійній основі і не наносити в якості бази праймер або іншу захисну косметику. 

Захворювання внутрішніх органів. Стан губ може бути відображенням проблем з ШКТ, кров’ю.

 

Яким має бути догляд за губами?

Він може складатися з щоденних ритуалів, періодичних та ситуативних.

Щодня – видаляйте макіяж перед сном. Для цього краще підійдуть м’які засоби: молочко, гідрофільна олійка, для стійкого макіяжу – бальзам або лосьйон. Щодня – використовуйте гігієнічну помаду або бальзам для губ перед кожним виходом на вулицю. Він захистить від негативного впливу сонця, вітру, холоду.

Періодично – робіть відлущувальні процедури. Кожні 28 днів клітини шкіри оновлюються. Прибрати відмерлий шар епідермісу з губ допоможуть скраби, а наситити вологою, живильними компонентами – маски. Можна їх придбати в косметичних магазинах. Наприклад, в інтернет-магазині Wmarket можна знайти маску для губ Laneige Lip Sleeping Mask, яка пом’якшить губи, розгладить зайві зморшки і захистить їх від пагубних погодних умов. Бюджетний варіант – знайти легкі домашні рецепти в інтернеті. Робіть такі процедури 1 раз на тиждень або два тижні. Періодично – масажуйте губи. Зробити це можна за допомогою м’якої зубної щітки. Це посилить кровотік і зробить їх колір насиченішим, а вигляд пухкішим. Періодично – робіть мімічні вправи – знайти їх можна в інтернеті. Це позбавить губи та зону навколо них від зморшок, обвислих м’язів.

Ситуативно – якщо на губах з’явилися тріщини, лущення, допоможе застосування зволожуючих та живильних засобів. Це може бути олія для губ: жожоба, мигдальна, арганова, авокадо або масло какао, ши, кокосове, абрикосове. Якщо ж проблема залишається, спробуйте переглянути раціон харчування, додавши до нього більше рослинних олій, пийте більше води, перевірте роботу ЖКТ.

Восени використовуйте масла, бальзами, які усуватимуть сухість. Вони мають містити зволожувальні компоненти, вітаміни А та Є. Взимку доглядова косметика за губами має містити максимум живильних компонентів, крім того вони мають бути і в щоденному раціоні. Навесні потрібно продовжити застосовувати живильні маски та бальзами, з вмістом таких компонентів як ромашка, олія обліпихи, календула, алоє-вера, вітаміни А, Є,С. З підвищенням активності сонця поступово вводити варіанти із SPF-фактором аж до настання осені. Захист вуст від дії ультрафіолету подовжить їх молодість.

 

Як обрати ідеальний бальзам для губ?

Розрізняють такі бальзами для губ: тверді, рідкі, роликові. Вони можуть виконувати наступні задачі:

  • Живити та зволожувати.

  • Лікувати від проявів герпесу та інших інфекційних захворювань на вустах.

  • Загоювати ранки, тріщини.

  • Захищати від сонця.

  • Збільшувати об’єм губ, надавати їм відтінок.

Наприклад, лікувальний бальзам для губ Carmex SPF 15 з полуничним ароматом та смаком виконує кілька функцій одночасно – захищає від сонця, заживляє тріщини, сприяє візуальному збільшенню вуст. Його можна наносити як базу під помаду.

Однак, така доглядова косметика може бути без аромату та кольору – цей варіант підійде для чоловіка. Для дитини буде гарним рішенням обрати прозорий блиск для губ зі смачним ароматом.

 

На які компоненти варто звернути увагу, перш ніж купити бальзам для губ?

Якісний бальзам повинен живити шкіру губ, зволожувати, заживляти рани, усувати лущення, захищати від ультрафіолету.

До складу має входити:

Бджолиний або рослинний віск. Його задача –  пом’якшити шкіру, зробити її пружною, еластичною.

Натуральні масла. Це може бути: кокосове, абрикосове, ши, жожоба, масло какао, а також мигдальна, арганова олії. Ці компоненти відповідають за зволоження та живлення шкіри.

Вітаміни групи А, В, С, Е, F. Вони укріплюють та захищають шкіру.

Екстракти рослин. Наприклад, алоє-вера, ромашки, шавлії. Їх мета – зняти подразнення.

Пантенол, мед. Ці компоненти виконують заживляючу функцію.

Якщо саме зараз ви шукаєте зволожуючий бальзам для губ, який буде надавати їм об’єму та привабливого блиску, зверніть увагу на Fit Colors Lip Gloss. До його складу входять екстракт імбиру, вітамін Є, алоє-вера.

 

Як обрати блиск або помаду і виглядати неперевершено?

Перш за все потрібно визначитися, якого ефекту ви чекаєте від цього косметичного засобу.

  • Якщо завдання зробити губи об’ємнішими, ідеальними кольорами стануть нюдові: світло-рожеві, персикові, карамельні. В такому разі варто уникати темних помад, які навпаки роблять вуста пласкими і тоншими. Якщо ви шукаєте блиск для збільшення губ, обирайте глянцеві варіанти та уникайте матових, які забирають на себе світло, а не відбивають його.

  • Візуально зробити губи більшими можна із за допомогою виходу помади на міліметр за межі вуст. Однак, якщо перебільшити, можна отримати дуже вульгарний та неакуратний образ.

  • Якщо ж у жінки й так пухкі губи, матова помада на них буде виглядати виграшно.

  • Щоб додати обличчю свіжості, достатньо нанести зовсім трішки хайлайтеру на зону галочки над верхнею губою або на весь контур верхньої губи і розтушувати його.

  • Якщо користуєтеся олівцем для контуру, обирайте його тон в тон з помадою, в інакшому випадку це буде виглядати старомодно.

  • Блиск краще використовувати на гладеньких та доглянутих губах. Щоб мати такі вуста, потрібно їх періодично скрабувати та наносити маску і, якщо є тріщини, лущення, використовувати лікувальний бальзам для губ.

  • Щоб зробити акцент на губах, робіть нейтральний макіяж очей і щік.

  • Якщо бажає зробити ефект зацілованих вуст, використовуйте тінт – пігмент, який надає губам природного відтінку. Але пам’ятайте, що він є дуже стійким і для зняття знадобиться двофазний засіб.

  • Якщо потрібно, щоб макіяж на губах протримався максимально довго використовуйте матовий блиск для губ/помаду або тінт.

  • Якщо у вас засмагла чи смаглява шкіра, обирайте теплі відтінки для фарбування губ.

  • Порцеляновій шкірі личитимуть холодні тони – малиновий, журавлина.

  • Темне волосся та темні, яскраві тони помади, блиску – найкращий варіант.

  • Нюдові відтінки – ідеальне рішення для блондинок та русявих.

 

Рецепт простої домашньої маски для губ:

1 ч. ложка меду, 1 ч. ложка оливкового масла, 1 ч. ложка соди та пару крапель ефірного масла м’яти. Така маска може зберігатися в холодильнику. Додавши до неї мелену каву або цукор, можна перетворити її на скраб.

Така процедура зволоження губ зробить шкіру більш гладкою та соковитою.

Підібрати лікувальну або декоративну косметику для губ собі, чоловіку або дитині можна в інтернет-магазині Wmarket. Тут представлено різноманіття блисків для губ, помад, гігієнічних бальзамів, масок, які допоможуть підтримати вуста в здоровому вигляді і підкреслити їх форму модним відтінком.

Пожалуйста, подождите, идет загрузка...