Мультикоптери: як і де швидко придбати оригінальні коптери DJI

Останнім часом в Україні з’явився шалений попит на коптери. І скоріш за все ви і самі розумієте, що найчастіше зараз їх купують військові для виконання завдань, пов’язаних із масштабним вторгненням. Друга категорія покупців — блогери, які займаються професійною аерозйомкою. Частіш за все ці категорії людей добре розуміють, який саме коптер їм потрібен, обізнані у технічних характеристиках різних моделей і їх відмінностях, і їм не потрібно пояснювати, що таке DJI і яка різниця між дронами таких моделей, як: Mavic, Maverick, Matrice та Inspire. 

Але буває так, що купівлею займаються волонтери чи новачки, які зовсім не розуміються на тонкощах вибору коптерів та аксесорії, тому ми підготували матеріал, який, сподіваємося, допоможе розібратися у темі і зробити правильний вибір. 

А якщо щось буде незрозуміло і виникнуть питання, то зателефонуйте нашим менеджерам — вони проконсультують і допоможуть обрати саме ту модель, яка ідеально виконуватиме потрібні вам завдання. Тож, почнемо із найпростішого… 

 

ПЛУТАНИЦЯ ІЗ НАЗВАМИ

 

Спочатку, давайте розберемося яка різниця між коптерами, квадрокоптерами, дронами, мультикоптерами, а іноді і просто безпілотниками. Стосовно останньої назви, то вона не має жодного відношення до користувальницьких дронів

Безпілотники — це літальні апарати, які не мають екіпажу на борту, вони володіють різним ступенем автономності — можуть керуватися дистанційно, або бувають повністю автоматичні. Між собою відрізняються конструкціями, типами призначення і безліччю технічних параметрів. Найчастіше використовуються у воєнних цілях: вирішують розвідувальні задачі, допомагають наносити точні удари по наземних і морських цілях, перехоплювати повітряні цілі, керувати вогнем та інше. 

 А ось про всі види мультикоптерів треба говорити окремо. Для початку треба зазначити, що мультикоптери і дрони — загальні назви для всіх мультироторных систем. Тобто, дрон — це більш широке поняття, яке характеризує всі безпілотні апарати, а квадрокоптер — це один із типів дронів.  

В свою чергу, мультироторні системи вже діляться на квадрокоптери, октокоптери і гексакоптери. Принцип роботи і застосування цих пристроїв практично ідентичний у всьому, а відрізняються вони кількістю наявних двигунів із пропеллерами. 

 

  • Квадрокоптер має 4 двигуна
  • Гексакоптер має 6 двигунів
  • Октокоптер має 8 двигунів

 

За напрямами  виділяють такі варіанти дронів: міні-дрони, апарати для участі у перегонах, селфі-дрони, а також дрони для промислового та комерційного призначення.  

 

  • Міні-дрони представляють собою мініатюрні летальні апарати, габарити яких не перебільшують 150 мм (у довжину і ширину) і вагу не більше 100 г. Тобто, такі дрони легко розташовуються у вашій кишені. Вони легко транспортуються, а найбільший їх плюс у тому, що вони можуть здійснювати польоти навіть у обмежених просторах. Зверніть увагу, що переважна більшість міні-дронів застосовується переважно у сфері інтертейменту. 
  • Дрони для перегонів — це апарати, які використовують для рейсингу (перегонів на безпілотниках). Вони здатні не тільки рухатися на великій швидкості, але і вміють точно вписуватися у задану траєкторію. 
  • Селфі-дрони —  тут все стає зрозуміло із самої назви. Ці дрони оснащені камерою і дозволяють робити яскраві фото різних життєвих моментів. 

 

А от про дрони промислового та комерційного призначення хочется розповісти окремо, бо саме вони зараз створюють шалений ажіотаж. Такий попит на ці дрони легко пояснити тим, що бійці ЗСУ використовують не тільки військові, але і відносно недорогі моделі дронів комерційного призначення. Командир підрозділу Дніпро-1 Дмитро Подворчанський у одному із своїх інтерв'ю, стверджує, що у кожного дрона є свої плюси та мінуси. А найпопулярнішими серед військових стали дрони DJI та Autel. Секрет їх популярності пояснюється дуже просто — вони легкі в управлінні і ефективні під час виконання бойових завдань. 

Зверніть увагу! У нашому інтернет-магазині ви можете купити дрон на цій сторінці онлайн-каталогу. 

 

ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ АБО НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПІД ЧАС ВИБОРУ КВАДРОКОПТЕРА

 

Сучасні дрони з камерами —  технічно складні засоби, які для безпеки і комфорту оснащені сенсорами і системами, які роблять управління пристроєм більш простим і доступним навіть для користувачів, які не мають досвіду управління такими апаратами. 

Головні системи, на основі яких працюють дрони із камерами — модуль IMU та GPS, інформація з котрих опрацьовується і дуже швидко передає відповідні команди кожному окремому двигуну для продовження руху у потрібному користувачеві напрямі. 

Як правило, модуль IMU представляє собою поєднання високоточних гіроскопів, акселерометрів, барометрів і навіть магнітометрів, які в парі з GPS та компасом дозволяють системі з максимальною точністю відстежувати положення коптера у просторі, його швидкість, прискорення, висоту та напрямок руху. 

Із цим розібралися, так а на що ж звернути увагу, коли треба купити квадрокоптер? 

*Далі ми перерахуємо усі основні параметри, але  одразу попереджаємо, що вони не будуть стояти у якомусь правильному порядку, бо його просто не існує — для когось буде важливо, який тип камери має пристрій, для когось радіус дії чи максимальна швидкість. Отже, тут кожен повинен вирішувати сам, що для нього головне у дроні. 

 

  1. ТИП ВСТАНОВЛЕННЯ КАМЕРИ

 

За типом встановлення камери усі дрони можна поділити на 3 вида: 

 

  1. Із вбудованою камерою. Це моделі, у яких камера вже встановлена і не передбачає демонтажу. Вони ж дозволяють отримувати трансляцію у реальному часі. Вважаються найбільш міцними і надійними, ніж знімні. Але і має мінус — не дає змогу зняти камеру і замінити її на більш кращу, наприклад. 
  2. Із знімною камерою. Як зрозуміло із назви, ці моделі дають змогу зняти камеру і замінити її на іншу в залежності від того, що потрібно користувачеві. 
  3. Без камери. Так, є дрони, які взагалі не мають камери. Переважно, це недорогі апарати розважального призначення. 

 

  1. РОЗМІРИ МАТРИЦІ

 

Розмір матриці вимірюється по діагоналі і дуже часто позначається у частинах дюймів 1/2.3, наприклад.  Треба сказати, що у таких значеннях використовують не звичайний дюйм, який становить 2.54 см, а “відіконовський”, який менше майже на третину і дорівнює 17 мм.  Такий собі маркетинговий хід, який створює враження, що матриці більші ніж насправді. Та як би там не було, варто розуміти, що чим більший розмір матриці, тим більший розмір кожного пікселя і краща передача зображення, нижче рівень шумів. 

 

  1. КІЛЬКІСТЬ МЕГАПІКСЕЛІВ 

 

В теорії, чим вища роздільна здатність, тим чіткіше і гарніше зображення видає камера. Однак на практиці, якість зображення сильно залежить від розміру матриці та алгоритмів обробки зображень, якості оптики. Тому, якщо ви вирішили купити квадрокоптера, то краще звертайте увагу не на роздільну здатність, а на клас і цінову категорію пристроя загалом. 

 

  1. ТИП ЗЙОМКИ 

 

  • WVGA — один із найбільш скромних за характеристиками стандарт, який зустрічається у сучасних дронах. Роздільна здатність цього формату складає 640х480 чи 720х480. Тобто, не слід очікувати яскраву і чітку деталізацію картинки від моделей із такими параметрами зйомки. 
  • HD — перший стандарт відео із високою роздільною здатністю. Попри це, він вже активно поступається FULL HD/ 4K. Дорогі моделі коптерів зараз також підтримують цей формат як додаток до більш прогресивних. Взагалі, класична роздільна здатність становить 1280х720. 
  • FULL HD — цим типом зйомки оснащена переважна більшість сучасних дронів. Роздільна здатність складає 1280х1080, що дозволяє отримувати відео високої якості. 
  • ULTRA HD (4K) —  більш прогресивний стандарт, ніж FULL HD. Роздільна здатність становить 3840х2160, що дає можливість отримувати фото та відео із відмінною деталізацією. Також, тут треба зазначити, що 4К — це головна ознака висококласної камери дрона. І при цьому є і більш солідні моделі:) 
  • Вище 4 К — це можуть бути дрони і із 5К, і навіть із 8К. Вони передають дуже високий рівень деталізації (5472х3078), але і дорого коштують. Також, для перегляду матеріалів, отриманих із таких дронів, потрібні і спеціальні монітори. Ось, наприклад, одна із таких моделей DJI Mavic. 

           

ПОРАДА ВІД ЕКСПЕРТІВ WMARKET: На сьогоднішній день деякі професійні квадрокоптери з камерою здатні записувати відео з роздільною здатністю 6К або навіть 8K, проте стандартом досі є 4K відео, адже з таким дозволом, як правило, можуть знімати навіть дрони середнього цінового діапазону. 

 

Крім цього, слід звернути увагу на такі характеристики камери як: 

 

- кут огляду об'єктива і його світлосилу; 

- наявність механічної діафрагми для регулювання кількості світла, що потрапляє на матрицю камери, доступний діапазон ISO; 

- максимальна швидкість кадрів в секунду в режимі відеозапису, - наявність LOG профілів камери для розширення можливостей корекції кольору (наприклад, як у Мавік 2); 

- а також розмір самого сенсора зображення. Що стосується останнього пункту, варто відзначити той факт, що чим більше сенсор, тим більше потрапляє на нього світла, а значить і камера краще справлятиметься зі зйомкою в умовах слабкого освітлення.

 

  1. ВАГА І ТИП КОНСТРУКЦІЇ 

 

Що стосується типу конструкції коптера, його розмірів і ваги, слід зауважити, що прямого впливу на якість зйомки і самого квадрокоптера ці параметри зазвичай не мають, але є декілька нюансів про які необхідно знати. Насамперед, тип конструкції та її розміри. Останнім часом все більшої популярності набувають квадрокоптери з розкладною конструкцією, основною перевагою яких є компактність у складеному стані. Їх набагато простіше транспортувати, вони займають небагато місця. 

Вага —  ще один важливий параметр. Справа в тому, що в багатьох країнах і регіонах польоти мультикоптером, вага якого перевищує норму, прописану в законі тієї чи іншої країни (як правило йдеться про квадрокоптери важчі 250 грам), заборонені або вимагають наявності спеціальної ліцензії пілота, тому якщо хочете купити квадрокоптер для зйомок відпустки у певній країні, уточніть, чи відповідає обрана модель нормам місцевого законодавства на час відвідин цієї країни. 

Також, варто зазначити, що маленькі і легенькі коптери, на жаль, не можуть справлятися із сильними поривами вітру і у кращому випадку їх просто зносе у повітрі. Та якщо вам не зовсім принципово, коли користуватися копетром і нічого не станеться, якщо треба буде перенести зйомку, то можно купляти міні. А якщо все серйозно, то тоді потрібен красень,, який відпрацює і при середніх поривах вітру, і коли дощитиме, такий собі лідер серед дронів для професійної аерофотозйомки. 

 

  1. ЧАС ПОЛЬОТУ 

 

Сучасні квадрокоптери середнього розміру здатні перебувати у повітрі та проводити зйомку до 30-40 хвилин, проте цей показник зазвичай є орієнтовним, і в реальному житті час відрізняється залежно від стилю польоту та умов у яких використовується квадрокоптер для зйомки. Варто відзначити, що при польотах на високій швидкості, в умовах низьких температур або сильного вітру заряд акумулятора витрачається швидше, що також призводить до зменшення тривалості польоту. Тому, якщо вам потрібна витривала пташка, то одразу намагайтеся обрати таку, характеристики якої передбачають максимальний час польоту. Ми зі свого боку рекомендуємо звернути увагу на Мавіки. 

 

  1. ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РЕЖИМИ ПОЛЬОТУ І ЗЙОМОК 

 

Як правило, сучасні дрони з камерою пропонують користувачам широкий вибір різноманітних інтелектуальних режимів польоту і повністю автоматизованої зйомки, за допомогою яких навіть пілот-початківець отримує можливість знімати вражаючі кадри. Наявність інтелектуальних режимів стане в нагоді не тільки початківцям, але й досвідченим користувачам, адже більшість з них дозволяє проводити зйомку в повністю автоматичному режимі, що ідеально підходить для зйомки у випадках, коли ви самі є головним об'єктом зйомки, наприклад, під час подорожей, або заняття спортом ( їзди на велосипеді, лижах тощо). Наприклад, ті самі Мавіки (Mavic), про яких ми вже не один раз згадували, можуть робити віддалення вгору, рухатися геокоординатами, виконувати політ по колу чи по спіралі. 

 

  1. СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ 

 

Залежно від моделі та виробника, більшість сучасних коптерів оснащуються системами виявлення та уникнення перешкод, функцією автоматичного повернення в точку зльоту у разі втрати зв'язку з пультом керування, а також ADS-B приймачами, що попереджають оператора дрона у разі якщо в зоні його польоту з'явиться літак або вертоліт. Наявність таких функцій не тільки зробить використання дрона значно безпечнішим для керуючого та оточуючих, але й дозволяє зберегти його від пошкодження та, як наслідок, від коштовного ремонту. Отже, квадрокоптери — не дешеві пташки, їх ремонт може обходитися дуже дорого, тому краще подбати про вибір моделі із системою безпеки. 

 

  1. ЦІНА

 

Тут все максимально просто: чим дорожчий дрон з камерою, тим більше у нього функцій та можливостей, але для особистого використання та зйомки для соцмереж буде більш ніж достатньо моделі із середнього або навіть низького цінового діапазону, саме тому перед тим як купити коптер з камерою,  потрібно знати для яких саме цілей він потрібен, і чи варто у випадку платити більше за просунуті моделі, якщо не плануєте використати весь їхній потенціал.

 

  1. НАЯВНІСТЬ АКСЕСУАРІВ

 

Перед тим як купити дрон з камерою, зверніть увагу на асортимент доступних аксесуарів до обраної моделі. Як правило, основні аксесуари для квадрокоптерів є фірмовими, тобто виготовляються виробником дронів та сумісні виключно з конкретною моделлю дрону. До найбільш затребуваних аксесуарів можуть знадобитися запасні акумулятори, зарядні хаби для заряджання відразу кількох акумуляторів, запасні пропелери, захист для пропелерів та світлофільтр для камери.

Сподіваємося, що цей матеріал допоміг вам краще зрозуміти, на що саме треба звернути увагу, обираючи дрон. А якщо ви шукаєте, де можна купити квадрокоптер DJI, то завітайте до нашого онлайн-каталогу на цю сторінку! У нас ви знайдете не тільки найпопулярніші моделі дронів, але і аксесуари до них, а також зможете отримати безкоштовну консультацію від спеціаліста. 

 

Пожалуйста, подождите, идет загрузка...