Пожалуйста, подождите, идет загрузка...

Акумулятори

Акумулятори: який обрати для дому, подорожі

Під час повномасштабної війни в Україні зріс попит на акумулятори для дому. Однак, відключення світла можуть відбуватися не тільки через ворожі обстріли, а й за непогоди, зношування ліній електропередач, планових ремонтних робіт. Для тих, кому важливо мати в домі світло за будь-яких умов, варто купити акумулятор і інвертор чи ДБЖ до нього. Однак, щоб отримати потрібну кількість електроенергії, в першу чергу необхідно визначитися, скільки приладів, яких і як надовго ви плануєте підключати до домашньої зарядної батареї.

Як підібрати хороший акумулятор для дому чи офісу?

Щоб правильно підібрати акумулятор, необхідно мати базові знання про його технічні характеристики.

AGM-акумулятори. Мають свинцево-кислотні батареї, всередині яких електроліт знаходиться в абсорбованому вигляді. Це найпростіший та найдешевший тип акумулятора. Такий тип батареї ефективний у буферному режимі – це коли розрядка трапляється потроху та нечасто. Також вони можуть працювати як при високих, так і при низьких температурах. Однак, в них є кілька недоліків – у разі витоку електроліту, пристрій працювати не буде. Також вони важкі, адже мають свинець усередині.

AGM Super charge. Такі ж, як попередні, але мають більшу кількість активної речовини всередині, а тому є більш потужними. Однак, і маса такого приладу більша, хоча розмір може бути компактніше.

Gel-акумулятори. Електроліт у цих акумуляторах має густоту гелю. Вони підходять у разі циклічного типу роботи. Мається на увазі, коли батарея дуже довго щось живить, розряджається-заряджається і так по колу. Ці прилади є герметичними і не виділяють токсичних парів. Мають низький рівень саморозряду і не бояться значного розряду. За строком служби є надійними, однак не люблять низьких температур, коротких замикань, не якісних зарядок.

Літій-залізо-фосфатні акумулятори. Вони є безпечними, стабільними у роботі, не бояться низьких та високих температур. Швидко заряджаються та мають довгий строк служби – більше 2000 циклів зарядів та розрядів. Не бояться глибоких розрядів та не мають ефекту пам’яті. До усього цього вони ще й легкі. Недоліком такого виду акумулятора є не дуже велика номінальна напруга, не дуже компактні розміри, також вони не заряджаються при мінусовій температурі.

Як розрахувати час роботи домашнього акумулятора?

Для цього необхідні такі дані: ємність акумулятора, його напруга, кількість потужностей і їх вимоги у електроенергії, та коефіцієнт корисної дії самого ДБЖ чи інвертора (зазначений у характеристиках чи інструкції).

Наприклад, стандартне відключення у вас 4 години на день. Отже, множимо цей час на кількість Вт, які споживає ваш пристрій чи сума пристроїв (візьмемо для прикладу котел на 80 Вт). Результат ділимо на ККД (ККД у нас 0,8). Та знов результат ділимо на 12В (напругу акумулятора). В результаті маємо цифру 33, 333…Отже, потрібен акумулятор, який матиме ємність на 36 Ампер/годину. Або ж 3 акумулятори по 12 Ампер/годину, які можна під’єднати послідовно.

Пам’ятайте, що під час закінчення строку роботи акумулятору, його не можна викинути у звичайний смітник, адже він дуже забруднює навколишнє середовище. Краще його здати у відповідний пункт чи на точку продажу таких товарів і отримати ще й кошти за нього.

Замовити акумулятор для дому чи офісу та отримати консультацію з покупки можна в інтернет-магазині Wmarket. Доставка товару буде здійснення Новою поштою. Оплатити покупку можна кількома зручними способами.

 

Акумулятор CATL LiNMC 116Ah 3.7V
Акумулятор CATL LiNMC 66Ah 3.7V
Акумулятор CATL LiNMC 66Ah 3.7V
Код товару:101943
Акумуляторна батарея Must LP16-48100 (51,2 В/100 Ач)
Акумулятор CATL LiNMC 62Ah 3.7V
Акумулятор CATL LiNMC 62Ah 3.7V
Код товару:101942
Акумуляторна батарея Must LP16-48200 (51,2 В/200 Аг)