Пожалуйста, подождите, идет загрузка...

Інвертори

Інвертори: як працюють та який обрати для квартири чи дому

Простими словами, інвертор у комбінації з акумулятором – це великий складний power-bank. Їх використовують у тому разі, коли окрім живлення одного телефону чи ноутбуку, потрібно підключити більш енергоємні пристрої і не один. Це може бути як кілька ноутбуків, телефонів, освітлювальних приладів, так і габаритна техніка – холодильники, бойлер, котел. У разі підключення їх до акумулятору, вони перетворюють (інвертують) постійний струм у змінний – тобто у такий, який подається у нас у розетках. Умовно кажучи, це штука, в яку можна вставити електричну вилку пристрою і отримати електроенергію для побутового електроприладу за відсутності світла, яке подається від звичайної електростанції.

Як підібрати побутовий інвертор для власних потреб?

Інвертори діляться на звичайні та гібридні. Останні мають у додачу сонячну батарею, енергія якої за допомогою інвертора перетворюється у змінний електричний струм. Таким чином до гібридних інверторів не потрібен акумулятор, однак він підходить для випадків, коли є постійне сонячне світло та достатньо території для його розміщення.

Перш ніж, придбати інвертор, необхідно визначитися із задачами, які він має виконувати сам або у компанії із акумулятором. Для цього, необхідно порахувати, скільки електроенергії потребує кожен електропристрій, який ви плануєте використовувати під час відключення світла або подорожі на природу, а також врахувати те, як довго прилади будуть під’єднані до акумулятора. Зробити ці підрахунки вдасться за допомогою спеціальних калькуляторів, які можна знайти в інтернеті. Однак, будь-якому разі гібридний інвертор або акумулятор з інвертором потрібно брати із запасом потужності.

Умовно, можна поділити споживацькі електроприлади на декілька груп:

До першої групи відносяться ПК, телевізор, ігрова консоль, смартфони – найменш вибагливі у електроживленні.

До другої – газові котли, малопотужні насоси, кавові, швейні машини, мікрохвильовки – мають середню потребу у кількості електроенергії.

До третьої – холодильники, кондиціонери, пилососи і усі прилади із потужними двигунами.

У разі використання акумуляторів та інверторів для побутової техніки середньої та високої потужності, необхідно обирати прилад із робочою напругою 24 Вольт, адже 12 Вольт для таких потреб може бути недостатньо. До то ж вони мають чисту синусоїду – 50 Гц, на відміну від інверторів 12 Вт. Тому, інвертори 12 Вт підійдуть тільки у разі використання приладів першої групи.

В залежності від потреб, потрібно обирати відповідні інвертори та акумулятори до них. Варто сказати, що класичні автомобільні акумулятори, які у разі довготривалої експлуатації таким чином можуть спричинити закипання кислоти і задимітися чи загорітися. Тому в цілях безпеки їх не рекомендують використовувати довготривалий час.

Акумулятор, який планується використовувати кілька годин підряд має бути свинцевим або гелевим або літійзалізофосфатним.

Замовити потрібний інвертор для дому та отримати консультацію з купівлі можна в інтернет-магазині Wmarket. Доставка замовлення здійснюється Новою поштою. Оплатити покупку можна кількома зручними способами.

 

Інвертор VechLine 12 Volts 1000 Watts Quasi Sinus
Гібридний сонячний інвертор MUST PH18-5248 PRO 5200W 48V 80A
Гібридний сонячний інвертор MUST PV18-3024 3000W 24V 60A
Гібридний сонячний інвертор MUST PV18-5248 PRO 5200W 48V 80A+ Parallel Kit